Kiełbasa z jelenia

Kiełbasa z jelenia

Kiełbasa średnio rozdrobniona, z najlepszego gatunkowo mięsa jelenia, z niewielkim dodatkiem wieprzowiny, wędzona, parzona.
Perfekcyjny zestaw naturalnych przypraw, tradycyjna ręczna obróbka sprawia, że koneserzy znajdą w niej kwintesencję smaku i aromatu dziczyzny.

100g produktu wytworzono z 84,2 g mięsa z jelenia i 18,9 g mięsa wieprzowego

49,90 zł brutto

49,90 zł za kg

  • 0,5 kg
  • 1 kg
  • 1,5 kg
  • 2 kg
  • 2,5 kg
  • 3 kg

Więcej informacji

Kiełbasa średnio rozdrobniona, z najlepszego gatunkowo mięsa jelenia, z niewielkim dodatkiem wieprzowiny, wędzona, parzona. Perfekcyjny zestaw naturalnych przypraw, tradycyjna ręczna obróbka sprawia, że koneserzy znajdą w niej kwintesencję smaku i aromatu dziczyzny.

Składniki: mięso z jelenia, mięso wieprzowe, tłuszcz wieprzowy, woda, sól, przyprawy, ekstrakty przypraw, substancja konserwująca azotyn sodu.
Osłonka jadalna: jelito wieprzowe.

Właściwości dziczyzny

- Wysoka zawartość żelaza

Dziczyzna jest wybitnym źródłem żelaza, jest często zalecana przez lekarzy dla osób cierpiących na jego niedobór. Dziczyzna dostarcza więcej żelaza niż większość innych rodzajów czerwonego mięsa.

- Bogate źródło niezbędnych witamin i minerałów

Dziczyzna znajduje się wśród najlepszych źródeł witaminy B12, B6, B5, B2 (ryboflawiny). Dziczyzna jest również dobrym źródłem niacyny (witaminy B3, którą stosuje się, aby obniżyć ryzyko rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawów), minerałów a przede wszystkim magnezu, fosforu i wapnia.

- Nisko kaloryczność

W porównaniu do większości innych mięs, dziczyzna jest wybitnie niskokaloryczna. Stugramowa porcja dziczyzny zawiera około 115 kcal. Bardzo chude kawałki mięsa dziczyzny mogą zawierać tylko 95 karolii na porcję, a taka sama porcja popularnej wieprzowiny liczy ponad 300 kcal.

- Wysoka zawartość białka

W dziczyźnie znajduje się bardzo wysoki procent łatwostrawnego białka – jedna porcja (100 – 120 g) zawiera od 22g do 35g białka, jak również aminokwasów egzogennych (organizm człowieka nie potrafi ich sam wytworzyć).

- Niska zawartość tłuszczu

W porównaniu z mięsem hodowlanym, dziczyzna zawiera zdecydowanie mniejszą ilość tłuszczu ogólnego. W rzeczywistości dziczyzna ma średnio tylko 2% tłuszczu – jest to niższa zawartość porównując ją nawet z piersią kurczaka bez skóry!

- Niski poziom cholesterolu

Dziczyzna ma niską ilość cholesterolu, co czyni ją idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy są podatni na choroby serca.

- Alternatywa dla osób cierpiących na alergie pokarmowe

Specjaliści uważają, że dziczyzna może pomóc i czasem nawet odwrócić przewlekłe choroby takie jak np.: łuszczyca czy zaburzenia trawienia.
Dla wielu osób, które są uczulone na mięso hodowlane, dziczyzna jest idealnym i smacznym rozwiązaniem. Dziczyzna jest wolna od antybiotyków, ponieważ zwierzęta żyją na wolności i nie są sztucznie tuczone.

 

Opinie

Oceń i napisz opinię

Kiełbasa z jelenia

Kiełbasa z jelenia

Kiełbasa średnio rozdrobniona, z najlepszego gatunkowo mięsa jelenia, z niewielkim dodatkiem wieprzowiny, wędzona, parzona.
Perfekcyjny zestaw naturalnych przypraw, tradycyjna ręczna obróbka sprawia, że koneserzy znajdą w niej kwintesencję smaku i aromatu dziczyzny.

100g produktu wytworzono z 84,2 g mięsa z jelenia i 18,9 g mięsa wieprzowego

Akcesoria

EKOLOGICZNY CZOSNEK Popularna i znana przyprawa do wszelkich potraw, smacznej domowej kuchni. Czosnkiem przyprawia się sery, sałatę, potrawy z grzybów, mięso, dziczyznę, ryby i sosy. Poprawia on smak białego sera, jogurtów oraz pieczywa. Skład: czosnek 100% Masa netto: 50g

4,40 zł
Na stanie

PAPRYKA CZERWONA SŁODKA MIELONA EKO Papryka bogata jest w witaminę C.Używa się jej do sałatek i surówek oraz przyrządzania wielu potraw np. gulaszu i sosów. Skład: papryka czerwona słodka* 100%*produkt rolnictwa ekologicznego 

7,60 zł
Na stanie

EKOLOGICZNY PIEPRZ CZARNY MIELONY Przyprawa powszechnie stosowana do zup, mięs, marynat, wędlin, nadaje się do przyprawiania surówek warzywnych.   Skład: pieprz czarny 100% Masa netto: 50g

8,10 zł
Na stanie

PIEPRZ DŁUGI EKO Pieprz długi polecany jest do marynat, bulionów, gulaszu, mięs i steków.Sprawdzi się również jako dodatek do przetworów owocowych i deserów.Można stosować go w całości, rozetrzeć w moździerzu lub zmielić w młynku. Skład:pieprz długi* 100%*produkt rolnictwa ekologicznego

11,30 zł
Na stanie

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: