Zobacz większe

Mięso drobne II z dzika

Mrożone mięso drobne II z dzika to doskonała propozycja dla smakoszy kulinarnych. Oferowana przez nas dziczyzna pochodzi wyłącznie z podlaskich lasów czyli z zielonych płuc Polski.

UWAGA! PRODUKT MROŻONY

Składając zamówienie proszę uwzględnić wagę jednego elementu, która wynosi ok 3 kg

82,50 zł brutto

27,50 zł za kg

 • 3 kg

BEZPIECZNE FORMY PŁATNOŚCI
BEZPIECZNE FORMY PŁATNOŚCI

Więcej informacji

Właściwości dziczyzny

- Wysoka zawartość żelaza

Dziczyzna jest wybitnym źródłem żelaza, jest często zalecana przez lekarzy dla osób cierpiących na jego niedobór. Dziczyzna dostarcza więcej żelaza niż większość innych rodzajów czerwonego mięsa.

- Bogate źródło niezbędnych witamin i minerałów

Dziczyzna znajduje się wśród najlepszych źródeł witaminy B12, B6, B5, B2 (ryboflawiny). Dziczyzna jest również dobrym źródłem niacyny (witaminy B3, którą stosuje się, aby obniżyć ryzyko rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawów), minerałów a przede wszystkim magnezu, fosforu i wapnia.

- Nisko kaloryczność

W porównaniu do większości innych mięs, dziczyzna jest wybitnie niskokaloryczna. Stugramowa porcja dziczyzny zawiera około 115 kcal. Bardzo chude kawałki mięsa dziczyzny mogą zawierać tylko 95 karolii na porcję, a taka sama porcja popularnej wieprzowiny liczy ponad 300 kcal.

- Wysoka zawartość białka

W dziczyźnie znajduje się bardzo wysoki procent łatwostrawnego białka – jedna porcja (100 – 120 g) zawiera od 22g do 35g białka, jak również aminokwasów egzogennych (organizm człowieka nie potrafi ich sam wytworzyć).

- Niska zawartość tłuszczu

W porównaniu z mięsem hodowlanym, dziczyzna zawiera zdecydowanie mniejszą ilość tłuszczu ogólnego. W rzeczywistości dziczyzna ma średnio tylko 2% tłuszczu – jest to niższa zawartość porównując ją nawet z piersią kurczaka bez skóry!

- Niski poziom cholesterolu

Dziczyzna ma niską ilość cholesterolu, co czyni ją idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy są podatni na choroby serca.

- Alternatywa dla osób cierpiących na alergie pokarmowe

Specjaliści uważają, że dziczyzna może pomóc i czasem nawet odwrócić przewlekłe choroby takie jak np.: łuszczyca czy zaburzenia trawienia.
Dla wielu osób, które są uczulone na mięso hodowlane, dziczyzna jest idealnym i smacznym rozwiązaniem. Dziczyzna jest wolna od antybiotyków, ponieważ zwierzęta żyją na wolności i nie są sztucznie tuczone.

 

Opinie

Oceń 
2020-06-03

super

szybka dostawa mięso w zacnych kawałkach nic tylko robić kiełbachę

  Napisz swoją opinię!

  Oceń i napisz opinię

  Mięso drobne II z dzika

  Mięso drobne II z dzika

  Mrożone mięso drobne II z dzika to doskonała propozycja dla smakoszy kulinarnych. Oferowana przez nas dziczyzna pochodzi wyłącznie z podlaskich lasów czyli z zielonych płuc Polski.

  UWAGA! PRODUKT MROŻONY

  Składając zamówienie proszę uwzględnić wagę jednego elementu, która wynosi ok 3 kg

  Akcesoria

  EKOLOGICZNY CZOSNEK Popularna i znana przyprawa do wszelkich potraw, smacznej domowej kuchni. Czosnkiem przyprawia się sery, sałatę, potrawy z grzybów, mięso, dziczyznę, ryby i sosy. Poprawia on smak białego sera, jogurtów oraz pieczywa. Skład: czosnek 100% Masa netto: 50g

  4,00 zł
  Na stanie

  PAPRYKA CZERWONA SŁODKA MIELONA EKO Papryka bogata jest w witaminę C.Używa się jej do sałatek i surówek oraz przyrządzania wielu potraw np. gulaszu i sosów. Skład: papryka czerwona słodka* 100%*produkt rolnictwa ekologicznego 

  7,10 zł
  Na stanie

  EKOLOGICZNY PIEPRZ CZARNY MIELONY Przyprawa powszechnie stosowana do zup, mięs, marynat, wędlin, nadaje się do przyprawiania surówek warzywnych.   Skład: pieprz czarny 100% Masa netto: 50g

  7,90 zł
  Na stanie

  PIEPRZ DŁUGI EKO Pieprz długi polecany jest do marynat, bulionów, gulaszu, mięs i steków.Sprawdzi się również jako dodatek do przetworów owocowych i deserów.Można stosować go w całości, rozetrzeć w moździerzu lub zmielić w młynku. Skład:pieprz długi* 100%*produkt rolnictwa ekologicznego

  10,60 zł
  Na stanie

  Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: